Życie w Finestrat

Co zobaczyć i robić w Finestrat?

Gdzie leży Finestrat?

Finestrat to miejscowość położona na północy prowincji Alicante, we Wspólnocie Walencji, w okolicy znanej jako Costa Blanca Norte i region Marina Baja.


Na północy graniczy z Benidormem, na południu z Villajoyosa, a w głębi lądu z gminami Orcheta, Sella, Benimantell i Polop. Centrum miejskie jest rozproszone między obszarem nadmorskim a centrum miasta, 5 kilometrów od plaży.


Miasto ma całkowitą powierzchnię 42 km2, a liczba ludności to ok. 7000 mieszkańców, choć liczba ta zwiększa się latem ze względu na sezonowych mieszkańców.

play

Dlaczego warto mieszkać w Finestrat?

Dlaczego warto mieszkać w Finestrat?

Góra nad morzem

Finestrat to górska wioska w sercu Morza Śródziemnego. 

Na starym mieście, pełnym małych uliczek, ozdobionych roślinami i kwiatami, można cieszyć się spokojem i ciszą, a wszystko to z widokiem na góry i morze.

Przyroda i miasto z klimatem śródziemnomorskim

Szczególna rzeźba terenu u podnóża Puig Campana, najwyższego nadmorskiego szczytu Półwyspu Iberyjskiego, pozwala cieszyć się świeżym powietrzem, łagodnym klimatem i słonecznymi dniami przez cały rok. Spokój życia na wsi połączony z wygodami obszaru turystycznego blisko wybrzeża.

Wypoczynek, wspinaczka górska i plaża

Wypoczynek, wspinaczka górska i plaża

Finestrat to miasto, które gwarantuje atrakcje dla wszystkich odwiedzających.


Znajdziesz tu centrum handlowe La Marina z restauracjami, miejscami rozrywki, supermarketami i usługami przez cały rok.


Z drugiej strony bliskość Puig Campana przyciąga miłośników gór lubiących piesze wędrówki

Co warto zobaczyć w Finestrat?

Plaża La Cala de Finestrat

WięcejMinus Informacje

La Cala de Finestrat to miejska plaża z drobnym piaskiem. Jej długość wynosi 300 metrów. Graniczy z promenadą, na której można cieszyć się morzem i znakomitą miejscową kuchnią w licznych restauracjach.

Plaża znajduje się w małej zatoce otoczonej górzystym wzgórzem na południu, Torre del Aguiló, do którego można dotrzeć pieszo prostą drogą przez las sosnowy z pięknymi widokami na Morze Śródziemne. Od północy graniczy ze wzgórzem Tossal de la Cala i zabudowaniami Benidormu.

Plaża ma przyznaną niebieską flagę, która potwierdza wysoki standard, ze wszystkimi usługami oraz czystymi i spokojnymi wodami, idealnymi dla całej rodziny. Ze względu na przyjemny, ciepły klimat można tu pływać niemal o każdej porze roku.


Plaża La Cala de Finestrat

Góra Puig Campana

WięcejMinus Informacje

Góra Puig Campana znajduje się w samym mieście. Ma ponad 1,4 km wysokości, co czyni ją najwyższym nadmorskim masywem górskim na całym Półwyspie Iberyjskim. Jest ikoną miasta, widoczną już z daleka. Nadaje Finestrat szczególnego uroku. Górę można eksplorować na szlakach pieszych lub rowerowych, a także wspinać się na niektóre z najbardziej stromych zboczy.

O pochodzeniu góry powstało wiele legend, co sprawia, że jest to miejsce wręcz magiczne. Górę wieńczą dwa szczyty. Jeden z nich wydaje się być ścięty, dlatego otrzymał nazwę El Tajo del Puig Campana. Łączą się z nim historie o gigantach lub wojownikach, którzy magicznymi mieczami nadali mu osobliwy kształt.


Góra Puig Campana

Sport w Finestrat

WięcejMinus Informacje

Infrastruktura sportowa Finestrat umożliwia uprawianie różnych dyscyplin. Wśród obiektów publicznych znajduje się kompleks sportowy La Foia, który obejmuje:

 • Miejski Pawilon Sportowy. Na powierzchni 2500 m2 znajduje się boisko wielofunkcyjne, przystosowane do uprawiania halowej piłki nożnej, siatkówki, piłki ręcznej i koszykówki. W pawilonie znajduje się również siłownia oraz sala do zajęć ruchowych (gimnastyka, pilates, zumba i balet).

 • Boisko piłkarskie La Foia. Jego powierzchnia wynosi 6500 m2. Trenują tu i rozgrywają mecze zawodnicy klubu C.F. Unió Esportiva Finestrat, który zrzesza ponad 100 zawodników w kategoriach młodzieżowych.

 • Tor typu pump track o powierzchni 1850 m2. Stworzony dla rowerów BMX, a także hulajnóg i deskorolek. 

Ponadto w Finestrat znajduje się Miejskie Gimnazjum z szeroką ofertą sportową, w tym zajęcia z taekwondo i trójboju siłowego.


Sport w Finestrat

Dziedzictwo kulturowe i archeologiczne

WięcejMinus Informacje

Finestrat ma atrakcyjne dziedzictwo kulturowe i archeologiczne, w którym wyróżniają się następujące elementy:

 • Zamek Finestrat (XIII wiek). Obiekt położony w najwyższej części miasta, jego pozostałości są zakopane w ziemi. Budowla nosi ślady kultury iberyjskiej, rzymskiej i arabskiej. Ze wzgórza zamkowego widać całe wybrzeże, aż do miasta Alicante.

 • Kościół San Bartolomé (XIV–XVIII wiek). Barokowy kościół poświęcony patronowi Finestrat w 1751 roku. Znajduje się w historycznej dzielnicy miasta.

 • Fuente del Molino (XX wiek). Obiekt regulujący wodę wypływającą z 15 wylewek Font del Molí. Powstał w 1951 roku.

 • Kaplica Santísimo Cristo del Remedio (XX wiek). Znajduje się na terenie zamku, została zbudowana w 1925 roku i odrestaurowana w 1952 roku po zniszczeniach doznanych podczas hiszpańskiej wojny domowej.

 • Wiszące domy (XX wiek). Wyłaniają się z ziemi zwrócone plecami do góry Puig Campana. Wiszą 238 metrów nad poziomem morza.
Dziedzictwo kulturowe i archeologiczne

Fiesty w Finestrat I

Kalendarz świąteczny Finestrat rozciąga się na cały rok, z następującymi świętami i uroczystościami wyróżniającymi się:

 • Uroczystości na cześć Sant Antoni del Porquet. To jedna z najstarszych tradycji w Finestrat. Obchodzi się je w dniu przesilenia zimowego. W trakcie uroczystości młodzi ludzie z wioski chodzą ze świnią od domu do domu i zbierają datki od sąsiadów. Następnie zebrane dary są licytowane, a produkty mięsne rozlosowywane wśród wszystkich uczestników.
Fiesty w Finestrat I

Fiesty w Finestrat II

WięcejMinus Informacje

A w sezonie letnim najważniejszymi świętami w Finestrat są:

 • Noche de San Juan. Przesilenie letnie to wielowiekowe święto, podczas którego młodzi ludzie rozpalają ogniska na piasku plaży Cala de Finestrat, a następnie skaczą przez ogień. Tańcom, degustacji potraw i kąpielom w morzu towarzyszy żywa muzyka.

 • Święto patrona na cześć San Bartolomé. Fiesty te odbywają się od ponad stu lat 24 sierpnia, w dniu upamiętniającym świętego Bartłomieja, patrona Finestrat. W tych dniach pobożność łączy się z zabawą.

 • Fiesty w La Cala na cześć turystów. W drugim tygodniu września sezon letni dobiega końca, a mieszkańcy i turyści tańczą na świeżym powietrzu, uczestniczą w paradach itp. 
Fiesty w Finestrat II

Jak dostać się do Finestrat?

1

Samochodem

Finestrat znajduje się zaledwie 8 minut drogi od Benidorm. Można tu dojechać z autostrady A-70 i AP-7, zjeżdżając zjazdem 66 w kierunku Villajoyosa, jeśli jedziesz z południa, lub zjazdem 65-A w kierunku Benidorm (Poniente)/Terra Mítica, jeśli jedziesz z północy drogami regionalnymi.

2

Samolotem

Najbliżej Finestrat znajduje się lotnisko Alicante-Elche Miguel Hernandez, położone w dzielnicy El Altet, zaledwie 40 minut drogi na południe. Lotnisko to oferuje wiele lotów krajowych i międzynarodowych przez cały rok.

3

Drogą morską

Jeśli przybywasz jachtem, najbliższe przystanie dla Finestrat znajdują się w miastach Benidorm i Villajoyosa, które graniczą z gminą. W Benidorm znajduje się port o tej samej nazwie i jego klub jachtowy ze 110 miejscami do cumowania, około 20 minut na północ. Z drugiej strony, około 15 minut na południe, znajduje się Villajoyosa Yacht Club z 330 miejscami do cumowania.

4

Autobusem

Bliskość Benidormu oznacza, że Finestrat ma połączenia autobusowe z pobliskimi miejscowościami i głównymi miastami Hiszpanii. W mieście działa firma ALSA, a także Llorente Bus, która obsługuje połączenie z Benidorm.

5

Tramwajem

Najbliższy tramwaj do Finestrat znajduje się w Benidorm, gdzie zatrzymuje się na linii 1 TRAM, która łączy stolicę Alicante ze wszystkimi miastami na Costa Blanca Północ, aż do Dénia.

Oficjalne strony internetowe zawierające więcej informacji o Finestrat

Turystyka w Finestrat

Urząd Miasta Finestrat

Agenci nieruchomości w Finestrat

Agenci nieruchomości w Finestrat

Esphouses ma biuro deweloperskie w Finestrat, przy carrer Berlín, numer 24.


Nieruchomości na sprzedaż w Finestrat

Oprócz nowych inwestycji mamy dziesiątki nieruchomości na sprzedaż w różnych częściach Finestrat. Mamy w ofercie mieszkania, domy, domki, wille, bungalowy i kamienice, a także grunty i działki.


Możesz kupić mieszkanie w Finestrat, w Cala de Finestrat lub w dowolnej urbanizacji w Finestrat, takiej jak Golf Bahia czy Sierra Cortina. W tym ostatnim przypadku zapraszamy do zapoznania się z promowanymi przez Esphouses willami obok Benidorm.


Możemy również sprzedać kamienicę lub bungalow w Finestrat.

Chcesz uzyskać więcej informacji?