Życie w mieście Alicante

Co zobaczyć i robić w mieście Alicante

Gdzie leży Alicante?

Miłosz, ważna wiadomość! W języku polskim moje umiejętności tłumaczenia są ograniczone, dlatego też mogę zaproponować Ci następujący tekst:


Miasto Alicante jest stolicą prowincji o tej samej nazwie, położonej na południu Wspólnoty Walencji, na wschodnim wybrzeżu Hiszpanii. Ma powierzchnię ponad 200 km2 i liczy blisko 340 000 mieszkańców, co czyni je drugim co do wielkości miastem w regionie.


Położone jest na Costa Blanca, nad morzem i w strategicznym miejscu, ponieważ znajduje się tuż przy lotnisku El Altet (zaledwie 15 minut drogi) i jest doskonale połączone autostradami z Walencją, Madrytem, Barceloną czy Murcją.


Na południu graniczy z Elche, trzecim co do wielkości miastem w regionie pod względem liczby mieszkańców, które słynie ponadto z Palmeral, czyli unikatowego gaju palmowego wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Gaj tworzy ponad 200 000 palm, które porastają miasto.

play

Dlaczego warto mieszkać w Alicante?

Dlaczego warto mieszkać w Alicante?

Miasto tętniące życiem przez cały rok

Jako stolica prowincji Alicante tętni życiem każdego miesiąca w roku. Znajdziesz tu szeroką gamę rozrywek, wydarzeń kulturalnych, bogatą kuchnię, atrakcje turystyczne, sporty wodne, centra handlowe i wszelkiego rodzaju usługi. Ponieważ Alicante to średniej wielkości miasto, wszystkie te atrakcje dostępne są w znacznie przystępniejszych cenachniż w innych hiszpańskich miastach nadmorskich, np. Barcelonie.

Golf w Alicante

Jeśli jesteś miłośnikiem golfa, znajdziesz w Alicante kilka klubów golfowych, np.: Bonalba Golf Club położony w Mutxamel, obok miasta; Alicante Golf w dzielnicy Playa de San Juan; El Plantío na trasie do Elche lub Font del Llop Golf Course i Alenda Golf, oba w Monforte, kilka kilometrów dalej.

Centrum uniwersyteckie, naukowe, technologiczne i biznesowe

Centrum uniwersyteckie, naukowe, technologiczne i biznesowe

Alicante jest domem dla Digital District, która skupia jedne z najnowocześniejszych firm technologicznych i dysponuje parkiem naukowym ściśle powiązanym z uniwersytetem, jednym z 15 najważniejszych w Hiszpanii i jednym z 600 najważniejszych na świecie. Jest to centrum talentów, w którym firmy znajdują idealne połączenie możliwości biznesowych ze wspaniałym nadmorskim klimatem.

Stolica i plaża

Alicante ma kilka miejskich plaż w samym centrum miasta, takich jak Playa del Postiguet, a także jedne z najlepszych plaż w prowincji, np. Playa de San Juan. Ma również rozległą sieć usług zdrowotnych i edukacyjnych z pięcioma szpitalami i dziesiątkami ośrodków zdrowia, specjalistycznych klinik. Do tego dochodzą szkoły publiczne o wysokiej jakości nauczania, w tym brytyjskie i francuskie dwujęzyczne placówki edukacyjne.

Mieszkanie w Alicante oznacza cieszenie się jakością życia nad Morzem Śródziemnym w tętniącej życiem stolicy, z szeroką gamą zajęć rekreacyjnych, usług i możliwości biznesowych. Wszystko to w łagodnym i słonecznym klimacie, który nie zawodzi przez cały rok.


Co warto zobaczyć w Alicante?

Plaże w Alicante

WięcejMinus Informacje

W Alicante można korzystać z 8 plaż. Obok starego miasta, w samym centrum znajduje się znana Playa del Postiguet, miejska plaża ze złotym piaskiem o szerokości 50 metrów i długości prawie kilometra.

W jednej z nadmorskich dzielnic znajduje się plaża San Juan, która ma 85 metrów szerokości i 3 kilometry długości i jest uważana za jedną z największych w całej prowincji. Inne plaże to Albufereta lub Almadraba w północnej części miasta, a także zatoczki łączące skały i piasek w Cabo de la Huerta i Playa de Agua Amarga. Ta ostatnia jest plażą przyjazną zwierzętom.

W jednej z dzielnic położonych blisko morza i nieco dalej od miasta (około 5 kilometrów) można odwiedzić Saladar lub Urbanova. Jest to półmiejska plaża o długości 1,6 kilometra i szerokości 50 metrów, z której można podziwiać wspaniałe widoki na zatokę Alicante.


Plaże w Alicante

Wyspa Tabarca

Niewątpliwie jedną z najpopularniejszych wycieczek zarówno wśród turystów, jak i mieszkańców, jest wizyta na wyspie Tabarca. Jej powierzchnia nie przekracza 2 kilometrów kwadratowych. Wyspa jest położona nieco ponad 20 kilometrów od Alicante.

To jedyna zamieszkana wyspa we Wspólnocie Walencji. Można tu znaleźć zakwaterowanie dla turystów i różne restauracje, w których podają tradycyjny gulasz Tabarca, składający się z dania rybnego i ryżu z owocami morza w towarzystwie aioli.

Kolejną atrakcją Tabarca, która w rzeczywistości jest archipelagiem składającym się z kilku wysepek, jest rezerwat morski, którego piękno można podziwiać, nurkując z rurką lub akwalungiem w krystalicznie czystych wodach.

Wyspa Tabarca

Port w Alicante

Port w Alicante to zarówno enklawa portowa, jak i obszar rekreacyjny. Znajduje się obok plaży Playa del Postiguet, starego miasta i znanej promenady Explanada.

Miejsce jest znane na całym świecie dzięki Volvo Ocean Race, regatom dookoła świata odbywającym się w mieście. Jest tu nawet muzeum o tej samej nazwie, w którym można dowiedzieć się więcej o samych zawodach.

W przystani można podziwiać jachty, zaś w niektórych restauracjach warto skosztować bogatej kuchni Alicante, z ryżem i owocami morza, lub bawić się na imprezach i koncertach, które odbywają się w strefie rozrywki na świeżym powietrzu nad morzem.


Port w Alicante

Zamek Santa Barbara

Jedną z najbardziej rozpoznawalnych ikon miasta Alicante jest bez wątpienia zamek położony na górze Benacantil, około 170 metrów nad poziomem morza.

Z zamku Santa Bárbara rozciąga się piękny panoramiczny widok na miasto, port Alicante i morze. Warto także odwiedzić plac defilad, esplanadę lub salę Felipe II.

Co więcej, średniowieczna forteca jest dostępna przez cały rok, dzięki czemu oprócz zwiedzania można obejrzeć liczne wystawy, pokazy i uczestniczyć we wszelkiego rodzaju wydarzeniach kulturalnych i gastronomicznych.


Zamek Santa Barbara

Jak dostać się do Alicante?

1

Samochodem

Alicante jest połączone z całym korytarzem śródziemnomorskim autostradą A-7 i bezpośrednio z Madrytem autostradą A-3. Z miastami wzdłuż wybrzeża łączy je droga N-332, a także drogi regionalne.

2

Samolotem

Lotnisko El Altet, Alicante-Elche-Miguel Hernández, znajduje się zaledwie 8 kilometrów od centrum miasta. Jest to międzynarodowe lotnisko obsługujące loty do głównych hiszpańskich miast i innych europejskich destynacji.


3

Drogą morską

Port w Alicante, położony w samym centrum miasta, znajduje się w odległości nocnej przeprawy od portów takich jak Barcelona, Malaga czy Baleary i jest częstym celem statków wycieczkowych. Ma około 1400 miejsc do cumowania między trzema marinami: Marina Alicante, Real Club de Regatas de Alicante i Club Náutico Costa Blanca, które oferują również szeroki zakres zajęć żeglarskich.


4

Pociągiem

Stacja kolejowa w Alicante łączy miasto z hiszpańskimi miastami, takimi jak Madryt i Barcelona. Dzięki szybkiemu pociągowi do stolicy Hiszpanii można dojechać w niecałe dwie i pół godziny. Istnieją również lokalne linie kolejowe umożliwiające dotarcie do okolicznych miast.

5

Autobusem

Z dworca autobusowego codziennie kursują autobusy do głównych hiszpańskich miast. Regularnie obsługiwane są również linie do wszystkich okolicznych miejscowości.

6

Tramwajem

Dzięki Alicante Metropolitan TRAM można dostać się do miasta z dowolnej miejscowości na wybrzeżu w północnej części, aż do Dénia. Jednocześnie TRAM łączy stolicę z San Vicente del Raspeig, sąsiednim miastem, w którym znajduje się uniwersytet.

Oficjalne strony internetowe zawierające więcej informacji o mieście Alicante:

Turystyka w Alicante

Rada Miasta Alicante

Agencje nieruchomości w Alicante

Agencje nieruchomości w Alicante

Najbliższe biura nieruchomości Esphouses w mieście Alicante znajdują się w jego agencji nieruchomości w Guardamar del Segura, pod numerem 25, Avenida de Cervantes.


Nieruchomości na sprzedaż w Alicante

W Esphouses mamy dziesiątki nieruchomości na sprzedaż w różnych obszarach, plażach i urbanizacjach Alicante. Dysponujemy mieszkaniami na sprzedaż, domami, domkami, willami, bungalowami i kamienicami. Mamy w ofercie również grunty, działki itp.

Możesz kupić mieszkanie w Alicante w którymkolwiek z obszarów Florida Baja i Villafranqueza. Mamy w ofercie nowe domy, wille lub domki w Alicante, na którejkolwiek z plaż (Alicante Playa), w tym przed plażą San Juan, plażą La Almadraba, plażą La Albufereta, plażą Postiguet, plażą Agua Amarga lub plażą Saladar-Urbanova.


Jeśli wolisz kupić kamienicę lub bungalow w Alicante (w dowolnej dzielnicy Alicante), je również mamy w ofercie.

Chcesz uzyskać więcej informacji?