Przeczytaj najnowsze wiadomości z hiszpańskiego rynku nieruchomości

Czy aby kupi? nieruchomo?? w Hiszpanii, potrzebne jest zezwolenie?

05/11/2020

Udostępnij w:

Kupno nieruchomości w Hiszpanii to rewelacyjna inwestycja. Coraz więcej Polaków decyduje się na taki ruch. Nic w tym dziwnego. Pogoda, świetne jedzenie i klimat tego miejsca przyciągają jak magnes. Miłośnicy wysokich temperatur wybierają to miejsce nie tylko na wakacje, ale również do zamieszkania na stałe. Ty także planujesz zakup domu lub mieszkania w Hiszpanii? Sprawdź, czy musisz posiadać specjalne zezwolenie!

Polacy, a nieruchomości w Hiszpanii

Od czasu, kiedy Polska weszła do Unii Europejskiej Polacy w Hiszpanii traktowani są tak samo, jak rodowici Hiszpanie. Oznacza to, że procedury zakupu nieruchomości w obu krajach są stosunkowo podobne. Ilość formalności, jakie trzeba wypełnić jest taka sama niezależnie od miejsca pochodzenia. Obcokrajowcy nie muszą zatem zmagać się ze stosem dokumentów i nie potrzebują specjalnych zezwoleń, co zdecydowanie dodatkowo zachęca do inwestycji.

Podstawowe dokumenty

Poza dokumentem tożsamości w postaci paszportu lub dowodu osobistego oraz jego kopii niezbędne są również inne dokumenty. Podstawą jest numer hiszpańskiej identyfikacji podatkowej obcokrajowca, czyli tzw. numer N.I.E. (Numero de Identificacion de Extranjero) wydawany przez Generalną Administrację Państwa. Hiszpańskim odpowiednikiem jest numer N.I.F. (Numero de Identificacion Fiscal). To dokument niezbędny nie tylko podczas zakupu nieruchomości, ale również w wielu innych sprawach prawnych, finansowych, socjalnych czy zawodowych. Każdy obywatel ma obowiązek jego wyrobienia w czasie nieprzekraczającym 3 miesięce pobytu. Zakup nieruchomości w Hiszpanii wiąże się także z koniecznością założenia konta w hiszpańskim banku. To niezbędny krok, umożliwiający dokonywanie przepływu środków pieniężnych z polskiego konta. Przy składaniu dokumentów należy dołączyć potwierdzenie założenia konta w banku.

Skorzystaj z pomocy agencji

Decydując się na zakup domu lub mieszkania w Hiszpanii warto skorzystać z pomocy agencji nieruchomości. Pomimo stosunkowo prostych zasad Polacy mogą napotkać kilka przeszkód. Bariera językowa oraz nieznajomość obowiązujących przepisów w dużym stopniu mogą utrudnić i wydłużyć cały proces. Jako hiszpańska agencja nieruchomości z wieloletnim doświadczeniem z przyjemnością pomagamy naszym klientom przy zakupie wymarzonego miejsca udzielając wsparcia na każdym etapie. Osoby zainteresowane kupnem mogą liczyć zarówno na doradztwo przy wyborze idealnej oferty, pomoc prawną, jak i posprzedażowy nadzór nad nieruchomością.


Zostaw wiadomość

(*) Obowiązkowe pola

Sypilnie

1
2
3
4
5
6+

Dodatki

Anuluj

(*) Obowiązkowe pola

Pierwsza linia, widok na morze

Mieszkanie w Guardamar del Segura
198.000€

Apartament na plaży Denia

Mieszkanie w Denia
111.900€

Nowa wybudowana willa

Wolno stojąca willa w Benijofar
300.000€

Przestronny apartament, 100 metrów od plaży

Mieszkanie w Guardamar del Segura
98.000€

Mieszkanie w stylu loftu w urbanizacji El Paradiso w Altea

Mieszkanie w Altea la Vella
152.000€

Nasze biura agencji nieruchomości w Hiszpanii

 • Agencja Nieruchomości w Guardamar del Segura
  Av. Cervantes, 25
  03140 Guardamar del Segura, Alicante
  Tel. +34 966 284 737
 • Agencja Nieruchomości w Altea
  C/ Raspall, 2
  03590 Altea, Alicante
  Tel. +34 966 880 608


Nasz partner w PolsceProśba o informacje

© 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone.

Zniżka na nieruchomości

Kliknij tutaj