Przeczytaj najnowsze wiadomości z hiszpańskiego rynku nieruchomości

Jak legalnie kupi? dom w Hiszpanii? Obowi?zuj?ce formalno?ci

11/01/2021

Udostępnij w:

Każdy miłośnik wysokich temperatur marzy o własnych, czterech kątach w kraju, który rozpieszcza piękną pogodą. Wśród Europejczyków, jednym z najczęstszych wyborów jest Hiszpania. Blisko 300 słonecznych dni w roku, przyjemny klimat, łagodne zimy – to wszystko sprawia, że to miejsce przyciąga jak magnes. Jeśli Ty również chcesz kupić własny dom w Hiszpanii – koniecznie sprawdź, jakie formalności musisz dopełnić.

Czy zakup domu w Hiszpanii przez Polaka jest możliwy?

Od czasu, kiedy Polska dołączyła do Unii Europejskiej, obywatele Polski mogą bezproblemowo inwestować w hiszpańskie nieruchomości. Ich prawa są takie same, jak rodowitych Hiszpan. Przebieg procesu zakupu jest podobny do tego w naszym kraju. Hiszpania jest otwarta na obcokrajowców – zarówno turystów, jak i inwestorów, czego najlepszym dowodem jest olbrzymie zainteresowanie obu grup.

Niezbędne dokumenty

 • Dowód osobisty lub paszport – oryginał oraz kopia,
 • Konto w hiszpańskim banku,
 • Número de Identidad de Extranjero (numer N.I.E.), czyli Numer Identyfikacyjny Obcokrajowca wydawany przez hiszpański urząd. Jest niezbędny nie tylko do zakupu domu, ale również do wszelkich spraw prawnych, zawodowych, finansowych i socjalnych. Warto go wyrobić od razu, kiedy podejmiesz decyzję o kupnie nieruchomości.

Etapy zakupu i wymogi prawne

Kiedy już wybierzesz idealną nieruchomość należy złożyć ofertę sprzedawcy. Jeśli zaakceptuje warunki – podpiszecie umowę przedwstępną. Wraz z nią musisz wpłacić depozyt (zazwyczaj 10% ceny zakupu).

Istotnym (końcowym) etapem zakupu nieruchomości jest podpisanie aktu notarialnego. Zostaje on zawarty u notariusza. Jego treść zostaje sporządzona na bieżąco, w trakcie spotkania, dlatego nie ma możliwości otrzymania wzoru pisma do wglądu przed wizytą. Pismo sporządzane jest w języku hiszpańskim, dlatego w razie nieznajomości języka warto zabrać ze sobą tłumacza przysięgłego.

Skorzystaj z pomocy specjalistów

Jeśli nie znasz dostatecznie dobrze hiszpańskiego rynku i obawiasz się popełnienia błędu – skorzystaj z pomocy specjalistów. Doradcy nieruchomości pomogą Ci przejść przez cały proces zakupu – od znalezienia idealnej oferty nieruchomości w Hiszpanii na sprzedaż, poprzez sporządzenie i sprawdzenie niezbędnej dokumentacji, aż po serwis posprzedażowy. Dopilnują wszelkich formalności, doradzą i podpowiedzą najkorzystniejsze rozwiązania. Jako firma z ponad 15-letnim doświadczeniem jesteśmy w stanie poradzić sobie nawet z najbardziej skomplikowanymi przypadkami.


Zostaw wiadomość

(*) Obowiązkowe pola

Sypilnie

1
2
3
4
5
6+

Dodatki

Anuluj

(*) Obowiązkowe pola

Pierwsza linia, widok na morze

Mieszkanie w Guardamar del Segura
198.000€

Apartament na plaży Denia

Mieszkanie w Denia
111.900€

Nowa wybudowana willa

Wolno stojąca willa w Benijofar
300.000€

Przestronny apartament, 100 metrów od plaży

Mieszkanie w Guardamar del Segura
98.000€

Mieszkanie w stylu loftu w urbanizacji El Paradiso w Altea

Mieszkanie w Altea la Vella
152.000€

Nasze biura agencji nieruchomości w Hiszpanii

 • Agencja Nieruchomości w Guardamar del Segura
  Av. Cervantes, 25
  03140 Guardamar del Segura, Alicante
  Tel. +34 966 284 737
 • Agencja Nieruchomości w Altea
  C/ Raspall, 2
  03590 Altea, Alicante
  Tel. +34 966 880 608


Nasz partner w PolsceProśba o informacje

© 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone.

Zniżka na nieruchomości

Kliknij tutaj