Przeczytaj najnowsze wiadomości z hiszpańskiego rynku nieruchomości

Jak wygl?da rynek nieruchomo?ci w Hiszpanii w dobie koronawirusa?

10/06/2020

Udostępnij w:

Wraz z wybuchem pandemii Covid-19 cały świat zwolnił i wstrzymał oddech. Skutki są przerażające nie tylko pod względem ilości ofiar, ale również kryzysu, jakiego doświadczą w mniejszym lub większym stopniu wszystkie kraje. Jak w obecnej sytuacji wygląda hiszpański rynek nieruchomości? Jak przezwyciężyć przeszkody i w dobie koronawirusa kupić dom na Półwyspie Iberyjskim? O tym wszystkim w poniższym artykule.

Hiszpański rynek nieruchomości w czasach koronawirusa

Kiedy Hiszpania zaczęła stawać na nogi po kryzysie, a rynek dążył do stabilizacji – kraj zderzył się z kolejnym problemem – pandemia Covid-19, a wraz z nią wprowadzenie stanu wyjątkowego. Obowiązkowa kwarantanna i zamknięcie granic sprawiły, że cały kraj się zatrzymał, a bolesne skutki odczuły niemal wszystkie branże. Również rynek nieruchomości przeżył załamanie. Choć sytuacja w dalszym ciągu jest dynamiczna i ciężko jest przewidzieć, jak długo potrwa – eksperci zgodnie twierdzą, że Hiszpanii nie grozi powrót kryzysu z 2008 roku, a odzyskanie normalności nastąpi już w 2021 roku.

Czas kryzysu dla jednych stanowi duży problem, dla drugich – szansę. Z punktu widzenia inwestorów, obecna sytuacja może okazać się sprzyjająca. Dotychczas ceny domów odnotowywały tendencję wzrostową, jednak w związku z pandemią można się spodziewać atrakcyjnych okazji. Zwolnienia na masową skalę i trudna sytuacja życiowa sprawią, że właściciele nieruchomości mogą być zmuszeni do ich sprzedaży, znacznie zaniżając cenę. Prognozy mówią nawet o 10% redukcji cen! Zmian nie przewiduje się w przypadku nieruchomości luksusowych i w atrakcyjnych lokalizacjach. Oferta domów w Hiszpanii na sprzedaż, choć uboższa, nadal jest zachęcająca.

Wychodzenie z kwarantanny związanej z koronawirusem sprawia, że rynek nieruchomości wraca do normy. Po trudnych doświadczeniach, coraz bardziej doceniamy korzyści płynące z posiadania własnego domu. Możliwość odpoczynku na świeżym powietrzu, własny taras, duży ogród czy działka z basenem – to luksus pożądany jak jeszcze nigdy dotychczas! Możliwość cieszenia się nim w miejscu, w którym panuje przyjemna aura i niezawodna pogoda to cel, który pomimo przeciwności losu nie jest nieosiągalny.

Skorzystaj z pomocy specjalistów!

Decydując się na zakup domu w Hiszpanii należy liczyć się z wieloma trudnościami. Ograniczenie bezpośredniego kontaktu, nowe obostrzenia i dynamicznie zmieniające się zasady stanowią nie lada wyzwanie. Zdecydowanie najprostszym, a jednocześnie najbezpieczniejszym rozwiązaniem będzie zwrócenie się o pomoc do profesjonalnej firmy deweloperskiej. Wiedza i doświadczenie specjalistów w obecnych, bardzo trudnych czasach jest na wagę złota. W tej całkiem nowej, nieprzewidywalnej sytuacji znacznie łatwiej jest odnaleźć się ekspertom danej branży, niż przeciętnemu nabywcy, który dotychczas nie miał styczności z hiszpańskim rynkiem nieruchomości. Jako agencja deweloperska z wieloletnim doświadczeniem, pomimo utrudnionej sytuacji, jesteśmy w stanie normalnie pracować i pomagać klientom w zakupie i sprzedaży domów. Choć rynek nieruchomości stawia przed nami nowe wyzwania i wymaga zachowania specjalnych środków ostrożności, przyjmujemy „nową rzeczywistość” i dostosowujemy się do niej.


Zostaw wiadomość

(*) Obowiązkowe pola

Sypilnie

1
2
3
4
5
6+

Dodatki

Anuluj

(*) Obowiązkowe pola

Pierwsza linia, widok na morze

Mieszkanie w Guardamar del Segura
198.000€

Apartament na plaży Denia

Mieszkanie w Denia
111.900€

Nowa wybudowana willa

Wolno stojąca willa w Benijofar
300.000€

Przestronny apartament, 100 metrów od plaży

Mieszkanie w Guardamar del Segura
98.000€

Mieszkanie w stylu loftu w urbanizacji El Paradiso w Altea

Mieszkanie w Altea la Vella
152.000€

Nasze biura agencji nieruchomości w Hiszpanii

 • Agencja Nieruchomości w Guardamar del Segura
  Av. Cervantes, 25
  03140 Guardamar del Segura, Alicante
  Tel. +34 966 284 737
 • Agencja Nieruchomości w Altea
  C/ Raspall, 2
  03590 Altea, Alicante
  Tel. +34 966 880 608


Nasz partner w PolsceProśba o informacje

© 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone.

Zniżka na nieruchomości

Kliknij tutaj