Przeczytaj najnowsze wiadomości z hiszpańskiego rynku nieruchomości

Pierwotny czy wtórny - na jakim rynku szuka? hiszpa?skich nieruchomo?ci?

13/04/2021

Udostępnij w:

Planujesz zakup domu lub mieszkania w Hiszpanii? Zanim wybierzesz idealne miejsce, musisz podjąć szereg decyzji. Jedną z nich jest to, na jakim rynku szukać hiszpańskich nieruchomości. Czy lokum, które zamierzasz kupić, ma pochodzić z rynku pierwotnego czy wtórnego? Tłumaczymy, czym jest rynek pierwotny i rynek wtórny, a także przedstawiamy zalety i wady obu rozwiązań.

Rynek pierwotny

Nieruchomości z rynku pierwotnego to takie, które są nabywane bezpośrednio od inwestora – firmy deweloperskiej lub spółdzielni. Mieszkania czy domy są nowe, nieużywane, a Ty stajesz się ich pierwszym właścicielem. To właśnie główna zaleta takich nieruchomości. Nowe budownictwo to nie tylko gwarancja nowoczesnego designu, innowacyjnych rozwiązań czy ciekawej architektury, ale również możliwość dowolnej aranżacji. Deweloperzy, chcąc zachęcić klientów do zakupu, często zapewniają korzystną, trzyetapową formę płatności: opłata rezerwacyjna, płatność przy podpisaniu umowy (20-30% ceny + VAT) i pozostała część ceny płatna przy odbiorze kluczy.

Mieszkania i domy z rynku pierwotnego mają również swoje wady. Jedną z nich jest długi czas oczekiwania. Podpisując umowę na wczesnym etapie na odbiór nieruchomości zazwyczaj trzeba czekać wiele miesięcy. Co więcej – na tym nie koniec. Potrzebny jest również czas na własne wykończenie wnętrza. 

Rynek wtórny

Rynek wtórny to nieruchomości nabywane z drugiej ręki. W większości są to lokale wykończone i urządzone. Niejednokrotnie jednak wymagają remontu. Zakres ofert nieruchomości w Hiszpanii na sprzedaż jest niemal nieograniczony. Domy wolnostojące, wille z dużym ogrodem, ekskluzywne apartamenty czy niewielkie mieszkania – w przypadku rynku wtórnego wybór jest naprawdę olbrzymi i zróżnicowany. Olbrzymim plusem jest również lokalizacja. Większość atrakcyjnych miejsc już została zagospodarowana, przez co z łatwością można znaleźć mieszkanie lub dom w centrum miasta czy w pierwszej linii od morza. Decydując się na zakup nieruchomości w dobrym stanie, zyskujesz miejsce do którego można się wprowadzić od razu po podpisaniu umowy.

Nie sposób jednak nie dostrzec również wad tego rozwiązania. Używane mieszkania mogą wymagać dużych remontów. Należy mieć świadomość ewentualnych usterek wynikających z eksploatacji budynku przez poprzednich lokatorów. Ważne jest jednak, by przed zakupem obejrzeć wybrane lokum.


Zostaw wiadomość

(*) Obowiązkowe pola

Sypilnie

1
2
3
4
5
6+

Dodatki

Anuluj

(*) Obowiązkowe pola

Pierwsza linia, widok na morze

Mieszkanie w Guardamar del Segura
198.000€

Apartament na plaży Denia

Mieszkanie w Denia
111.900€

Nowa wybudowana willa

Wolno stojąca willa w Benijofar
300.000€

Przestronny apartament, 100 metrów od plaży

Mieszkanie w Guardamar del Segura
98.000€

Mieszkanie w stylu loftu w urbanizacji El Paradiso w Altea

Mieszkanie w Altea la Vella
152.000€

Nasze biura agencji nieruchomości w Hiszpanii

 • Agencja Nieruchomości w Guardamar del Segura
  Av. Cervantes, 25
  03140 Guardamar del Segura, Alicante
  Tel. +34 966 284 737
 • Agencja Nieruchomości w Altea
  C/ Raspall, 2
  03590 Altea, Alicante
  Tel. +34 966 880 608


Nasz partner w PolsceProśba o informacje

© 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone.

Zniżka na nieruchomości

Kliknij tutaj