Przeczytaj najnowsze wiadomości z hiszpańskiego rynku nieruchomości

Tylko dla krezusów? Jakim bud?etem trzeba dysponowa?, aby zafundowa? sobie will? w Hiszpanii?

22/07/2020

Udostępnij w:

Willa w Hiszpanii to marzenie wielu ludzi. Zyskanie własnej przestrzeni w kraju, w którym pogoda rozpieszcza niemal każdego dnia to niebywały luksus. Czy takie przyjemności zarezerwowane są tylko dla najbogatszych? Jakim budżetem trzeba dysponować, by móc pozwolić sobie na zakup willi w Hiszpanii?

Podstawa to atrakcyjna oferta

Podstawowym, zdecydowanie najważniejszym krokiem jest znalezienie atrakcyjnej oferty. Hiszpański rynek nieruchomości ma wiele do zaoferowania. Jednocześnie, kwota za metr kwadratowy jest bardzo zróżnicowana. Z powodu kryzysu finansowego, jaki dotknął Hiszpanię, wyceny nieruchomości drastycznie spadły. W ostatnich latach zauważalny jest wzrost cen, jednak w dalszym ciągu można znaleźć złote oferty! Średnie ceny zakupu nieruchomości w Hiszpanii wahają się blisko 200-250 tysięcy euro. W naszej ofercie znajdują się wille na sprzedaż już od 110 000 euro.

Jakie są dodatkowe koszty zakupu?

Decydując się na zakup nieruchomości w Hiszpanii należy również liczyć się z dodatkowymi kosztami. Zazwyczaj koszty zakupu nieruchomości wahają się między 10-15% jej wartości. Co wchodzi w skład dodatkowych wydatków?

 • Podatek ITP (odpowiednik polskiego VAT-u) – ok. 10% ceny nieruchomości. Opłatę należy uiścić w terminie do 30 dni od momentu zakupu.
 • Obsługa prawna – notariusz, wpis do ksiąg wieczystych (tzw. Registro), prawnik – koszty są zależne od wartości nieruchomości. Przy nieruchomości za 200 000 euro koszt obsługi prawnej wynosi około 1 000 euro. W zakres działań wchodzi między innymi tłumaczenie umowy, przepisanie umów z dostawcami mediów, sprawdzenie faktycznego stanu prawnego, itp.
 • W przypadku zaczerpnięcia kredytu hipotetycznego dodatkowo należy doliczyć wycenę nieruchomości (ok. 350 euro), prowizję banku (około 1% pożyczanej kwoty) i prowizję za przyznanie kredytu (ok. 1,5%).

Koszty utrzymania

Kiedy staniesz się pełnoprawnym właścicielem willi, pozostają koszty utrzymania nieruchomości, w tym opłaty za energię elektryczną (płatne co 2 miesiące) i za wodę (płatne co 3 miesiące). Ponadto, dochodzi podatek od nieruchomości „IBI”. W zależności od posiadanego metrażu i lokalizacji jego cena będzie się różnić. Cena waha się od 400 do 800 euro rocznie.

Skorzystaj z pomocy profesjonalistów

Decydując się na zakup willi w Hiszpanii zdecydowanie najlepszym, najbezpieczniejszym rozwiązaniem będzie zgłoszenie się do specjalistów. Korzystając z usług agencji nieruchomości możesz liczyć na pomoc w znalezieniu najatrakcyjniejszej oferty, ale również doradztwo przy wszelkich formalnościach. Podczas oglądania willi przedstawiciel przekaże Ci dokładne koszty utrzymania poszczególnych nieruchomości.


Zostaw wiadomość

(*) Obowiązkowe pola

Sypilnie

1
2
3
4
5
6+

Dodatki

Anuluj

(*) Obowiązkowe pola

Pierwsza linia, widok na morze

Mieszkanie w Guardamar del Segura
198.000€

Apartament na plaży Denia

Mieszkanie w Denia
111.900€

Nowa wybudowana willa

Wolno stojąca willa w Benijofar
300.000€

Przestronny apartament, 100 metrów od plaży

Mieszkanie w Guardamar del Segura
98.000€

Mieszkanie w stylu loftu w urbanizacji El Paradiso w Altea

Mieszkanie w Altea la Vella
152.000€

Nasze biura agencji nieruchomości w Hiszpanii

 • Agencja Nieruchomości w Guardamar del Segura
  Av. Cervantes, 25
  03140 Guardamar del Segura, Alicante
  Tel. +34 966 284 737
 • Agencja Nieruchomości w Altea
  C/ Raspall, 2
  03590 Altea, Alicante
  Tel. +34 966 880 608


Nasz partner w PolsceProśba o informacje

© 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone.

Zniżka na nieruchomości

Kliknij tutaj