Przeczytaj najnowsze wiadomości z hiszpańskiego rynku nieruchomości

?ycie codzienne w Hiszpanii. O tym powiniene? wiedzie?

07/09/2020

Udostępnij w:

Słońce, zachwycające krajobrazy, doskonałe jedzenie – w to wszystko obfituje Hiszpania. Kraj, będący jednym z najczęstszych kierunków wakacyjnych, każdego roku przyciągający tłumy turystów. Coraz częściej Hiszpania jest również miejscem, w którym obcokrajowcy wiją sobie nowe gniazdko. Planujesz przeprowadzkę na Półwysep Iberyjski? Przedstawiamy kilka, najważniejszych faktów o codziennym życiu w Hiszpanii, o których musisz wiedzieć.

Język

W zdecydowanej większości – Hiszpanie znają angielski. W większych miastach oraz miejscowościach turystycznych niemal wszędzie uda się porozumieć w tym języku. Duży natłok obcokrajowców niejako „wymusił” na Hiszpanach konieczność porozumiewania się po angielsku. Jednocześnie, jeśli szukasz pracy to umiejętność komunikacji po hiszpańsku będzie kluczowa.

Praca

Znalezienie dobrej pracy w Hiszpanii jest stosunkowo proste. Istnieje szeroki wybór ofert typu au-pair, pracy w restauracji, barze czy hotelu. To doskonałe rozwiązanie na start! Niezbędna jest jednak przynajmniej podstawowa znajomość języka hiszpańskiego. Również w wąskich, wyspecjalizowanych dziedzinach, szanse na znalezienie zatrudnienia w naprawdę opłacalnym miejscu są bardzo duże – wykorzystaj swoje umiejętności!

Polacy, jako członkowie Unii Europejskiej, mają w Hiszpanii takie same prawa, jak rodowici Hiszpanie. Przed podjęciem pracy powinni jednak uzyskać numer identyfikacji podatkowej obcokrajowca (N.I.E.). To dokument wymagany nie tylko przy szukaniu pracy, ale także podczas załatwiania formalności w banku, wynajmie lub kupnie mieszkania w Hiszpanii. Ponadto, ważne jest również ubezpieczenie społeczne – numer SS (Seguridad Social).

Styl życia

Jak Hiszpania długa i szeroka, tak różnorodna. W jednym miejscu Hiszpania tętni życiem, jest wypełniona ludźmi, którzy uwielbiają spędzać czas na świeżym powietrzu, rozmawiać, śmiać się i imprezować, natomiast w innej części kraju spotkasz błogą ciszę i spokój. Bez wątpienia można stwierdzić, że w tym kraju każdy znajdzie idealne warunki dla siebie. Elementem, który pozostaje niezmienny jest luźne podejście do życia. Hiszpanie są pogodni, otwarci i kontaktowi. Warto jednak wiedzieć, że luźne podejście przekłada się również na pozostałe aspekty życia. Nagminne spóźnianie i odkładanie wszystkiego „na później” to codzienność. Warto uzbroić się w dużą dawkę cierpliwości i zaakceptować taki stan, a z pewnością będzie Ci się żyło lepiej.


Zostaw wiadomość

(*) Obowiązkowe pola

Sypilnie

1
2
3
4
5
6+

Dodatki

Anuluj

(*) Obowiązkowe pola

Pierwsza linia, widok na morze

Mieszkanie w Guardamar del Segura
198.000€

Apartament na plaży Denia

Mieszkanie w Denia
111.900€

Nowa wybudowana willa

Wolno stojąca willa w Benijofar
300.000€

Przestronny apartament, 100 metrów od plaży

Mieszkanie w Guardamar del Segura
98.000€

Mieszkanie w stylu loftu w urbanizacji El Paradiso w Altea

Mieszkanie w Altea la Vella
152.000€

Nasze biura agencji nieruchomości w Hiszpanii

 • Agencja Nieruchomości w Guardamar del Segura
  Av. Cervantes, 25
  03140 Guardamar del Segura, Alicante
  Tel. +34 966 284 737
 • Agencja Nieruchomości w Altea
  C/ Raspall, 2
  03590 Altea, Alicante
  Tel. +34 966 880 608


Nasz partner w PolsceProśba o informacje

© 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone.

Zniżka na nieruchomości

Kliknij tutaj