Życie w Orihuela Costa

Co zobaczyć i robić w Orihuela Costa?

Gdzie leży Orihuela Costa?

Orihuela Costa leży na południowym wybrzeżu prowincji Alicante, w regionie Vega Baja, na obszarze znanym jako Costa Blanca Południe. Jest to obszar plażowy miasta Orihuela, którego centrum miejskie znajduje się dalej w głębi lądu, około 35 kilometrów.


Orihuela Costa graniczy z Torrevieją na północy i Pilar de la Horadada na południu, najbardziej wysuniętą na południe gminą w prowincji Alicante.


Oriola liczy około 20 000 zarejestrowanych mieszkańców, choć szacuje się, że może ich być blisko 45 000. W jej granicach znajduje się 16 kilometrów linii brzegowej, przy której powstały duże urbanizacje, takie jak La Florida, Playa Flamenca, VillaMartín, Dehesa de Campoamor, Las Mimosas, Horizonte, La Zenia, Las Piscinas lub Villarosa.

play

Dlaczego warto zamieszkać w Orihuela Costa?

Dlaczego warto zamieszkać w Orihuela Costa?

Słońce, plaża i międzynarodowa atmosfera

Orihuela Costa to miejsce do życia latem. Ze względu na 360 słonecznych dni w roku i 11 plaż tysiące zagranicznych mieszkańców wybrało tę część wybrzeża Alicante jako swój dom. Ponadto w sezonie letnim liczba osób przybywających z miast śródlądowych, aby cieszyć się wybrzeżem, wzrasta wielokrotnie.

Temperatura w Orihuela Costa

Minimalna temperatura wynosi około 5°C w styczniu, a maksymalna 32°C w sierpniu. Temperatura wody morskiej w Orihuela Costa waha się od 16°C zimą do 26°C latem.

Obszar handlowy i rekreacyjny

Obszar handlowy i rekreacyjny

Orihuela Costa stała się centrum zakupowym w okolicy dzięki centrum handlowemu La Zenia Boulevard, największemu w całej prowincji Alicante. Duża liczba sklepów, restauracji i obiektów rekreacyjnych przyciąga turystów ze wszystkich okolicznych gmin.

Gastronomia

Kuchnia Orihuela Costa to przede wszystkim dania regionalne: ryż, gulasz z kulkami, paella, gulasz z indyka lub duszona fasola. Do tego dochodzą oczywiście świeże ryby.

Pola golfowe w Orihuela Costa

Jeśli jesteś miłośnikiem golfa, w Orihuela znajdziesz 90 dołków rozmieszczonych na pięciu polach: Las Ramblas Golf Club, Campo de Golf Villamartín, Las Colinas Golf & Country Club, Real Club de Golf Campoamor i Vistabella Golf w dzielnicy mieszkalnej EntreNaranjos. W pobliżu znajdują się również inne pola golfowe: Greenlands Golf Club (oddalone o około 8 km) i Golf La Finca (oddalone o 13 km).

Sport i morze

W Orihuela Costa znajduje się Miejskie Centrum Sportowe o powierzchni 24 000 m2, z basenem, kortami do tenisa, boiskami do piłki nożnej i bieżnią.

Na plażach i w dwóch przystaniach można również uprawiać sporty wodne, takie jak paddle surfing, kajakarstwo i nurkowanie z rurką.

Co warto zobaczyć w Orihuela Costa?

Plaże Orihuela Costa

WięcejMinus Informacje

Orihuela Costa to raj dla miłośników plaży. Wzdłuż 16-kilometrów linii brzegowej do dyspozycji turystów jest 11 plaż i kilka zatoczek. Woda jest tu przejrzysta, a morze spokojne, idealne dla rodzin z dziećmi. Ze względu na dobry klimat tego obszaru można cieszyć się kąpielą praktycznie przez cały rok.

Niebieskie flagi i certyfikaty jakości turystycznej sprawiły, że miasto szczyci się największą liczbą nagród za jakość na kilometr wybrzeża w całej Hiszpanii.

Plaże Orihuela Costa

Zwiedzanie plaży Orihuela

WięcejMinus Informacje

Na północy jedną z najpopularniejszych plaż jest Playa Punta Prima, z 6500 metrami drobnego piasku i promenadą, która dochodzi do falochronu, skąd można podziwiać piękny panoramiczny widok na wybrzeże.

Dalej znajduje się Cala Mosca, otoczona dwoma skalistymi wlotami, bardzo blisko ciekawego zegara słonecznego na promenadzie, z plażą odpowiednią dla psów. Kolejne plaże to Cala Cerrada, chroniona przez niewielki klif, i Cala Estaca, również z drobnym piaskiem, otoczona restauracjami i barami na plaży.

Plażami idealnymi dla całych rodzin, ze względu na spokój wód i drobny piasek, są Cala Bosque w La Zenia i Cala Capitán w Cabo Roig. Mają one powierzchnię odpowiednio 27 000 i 7000 m2, co sprawia, że są idealne do uprawiania sportu. W Cala Bosque odbywają się plażowe mistrzostwa w piłkę ręczną. Cala Capitán przyciąga za to małą wysepką o nazwie Isla del Carmen.

Zwiedzanie plaży Orihuela

Więcej zatoczek Orihuela

WięcejMinus Informacje

W Cabo Roig znajduje się naturalna plaża Caleta ze złotym piaskiem. Jej powierzchnia to 6000 m2. Jeśli lubisz sporty wodne, w sąsiedniej marinie Cabo Roig znajdziesz wiele tego typu atrakcji.

Na południu znajdują się zatoczki Aguamarina, które łączą obszary piaszczyste i inne mniej zatłoczone tereny skaliste, z „plażą skamieniałości” i naturalnym mikrorezerwatem chronionej flory. Warto wspomnieć jeszcze o plaży La Glea, obok sosnowego lasu Campoamor, gdzie można zorganizować piknik, oraz klubie Náutico del Puerto Dehesa de Campoamor, w którym można wynająć łódź, kajak lub sprzęt do paddle surfingu.

Z kolei plaża Barranco Rubio zachęca do długich spacerów, jest bowiem najdłuższą plażą w całej Orihuela. Idąc wzdłuż brzegu, można podziwiać czerwone klify, które w połączeniu ze złotym piaskiem i błękitem morza tworzą niezwykły klimat.Z gminą Pilar de la Horadada graniczy plaża Mil Palmeras o powierzchni 15 500 m2. Plaża pokrywa drobnym piaskiem naturalną skalistą ścianę.

Więcej zatoczek Orihuela

Odwiedź Stare Miasto w Orihuela

WięcejMinus Informacje

Warto odwiedzić historyczne centrum Orihuela Costa, oddalone o 35 km od dzielnicy plażowej, ze względu na jego bogate dziedzictwo. Stara dzielnica miasta jest uznawana za miejsce historyczno-artystyczne i zabytkowe.

Historię widać w murach domów, kościołów, katedr i klasztorów, a także w zamku na szczycie wzgórza San Miguel niedaleko miasta. Do tego dochodzą muzea rozsiane po całym mieście, np. Muzeum Rekonkwisty czy Diecezjalne Muzeum Sztuki Sakralnej. Orihuela jest miejscem, które zachwyca bogactwem kulturowym i architektonicznym wschodniego wybrzeża Morza Śródziemnego.

Bez wątpienia wizytówką miasta jest Dom Miguela Hérnandeza, jednego z najważniejszych poetów w historii literatury XX wieku w Hiszpanii, który urodził się i mieszkał tu przez część swojego życia. W domu poety należącego do ruchu literackiego związanego z hiszpańską wojną domową zachował się wystrój i umeblowanie typowej rodziny żyjącej w Orihuela tamtych czasów.

Odwiedź Stare Miasto w Orihuela

Centrum handlowe Zenia Boulevard

La Zenia Boulevard to największe centrum handlowe w prowincji Alicante. Jego powierzchnia handlowa wynosi ponad 80 000 m2. Znajdziesz tu 150 sklepów, restauracje, kawiarnie i obiekty rekreacyjne przeznaczone dla całej rodziny. Otwarty układ centrum sprawia, że wygląda jak małe miasteczko, z jego ulicami, Plaza Mayor, obszarami roślinnymi i fontannami. W centralnym miejscu, na dużym ekranie na świeżym powietrzu, można oglądać koncerty, występy artystyczne i zawody sportowe. Średnio pokazuje się tu 700 wydarzeń rocznie.

Centrum handlowe Zenia Boulevard

Fiesty w Orihuela Costa

Świąteczny kalendarz Orihuela Costa rozciąga się na cały rok, z następującymi świętami i uroczystościami wyróżniającymi się:

  • Dzień Świętego Patryka w Orihuela Costa. Tradycyjna parada na cześć patrona Irlandczyków, w której dominuje kolor zielony. To jedno z głównych wydarzeń w kalendarzu, pełne występów muzycznych, fajerwerków itp.
  • Sierpniowe Fiesty w Orihuela Costa, podczas których odbywają się koncerty, pokazy sztucznych ogni i degustacje typowych potraw różnych europejskich społeczności zamieszkujących okoliczne regiony.
Fiesty w Orihuela Costa

Jak dostać się do Orihuela Costa?

1

Samochodem

Do Orihuela Costa można łatwo dojechać z autostrady AP-7, zjeżdżając zjazdem 763 w kierunku La Zenia/Orihuela Costa lub drogą krajową N-335, która łączy wszystkie nadmorskie miasta, takie jak sąsiednia Torrevieja lub Pilar de la Horadada.

2

Samolotem

Około 45 minut na północ znajduje się lotnisko położone w dzielnicy El Altet w Elche: lotnisko Alicante-Elche Miguel Hernández, z którego przylatuje wiele lotów krajowych i międzynarodowych. Na południu, w odległości mniejszej niż 30 minut jazdy, znajduje się międzynarodowy port lotniczy regionu Murcji, z którego odbywają się loty do Belgii, Wielkiej Brytanii, Maroko, Irlandii czy Wysp Kanaryjskich.

3

Drogą morską

W Orihuela Costa znajduje się przystań Miguel Caballero, która obejmuje Campoamor Yacht Club i przystań Cabo Roig. Obie mają łącznie 558 miejsc do cumowania dla jachtów o długości do 14 metrów i oferują wszystkie usługi i atrakcje, aby w pełni cieszyć się morzem.

4

Autobusem

Do Orihuela Costa można dojechać autobusem z różnych pobliskich miast, np. Torrevieja, skąd odjeżdżają autobusy do różnych części Hiszpanii.

5

Pociągiem

Najbliższa stacja kolejowa RENFE jest obsługiwana przez linię Cercanías na trasie między Alicante i Murcją. Stamtąd kursują autobusy miejskie, które łączą się z dworcem autobusowym Orihuela. Ponadto w Alicante, oddalonym o 49 km, znajduje się stacja kolejowa, która łączy się z dużymi miastami, takimi jak Madryt i Barcelona. Z Alicante kursuje kilka autobusów dziennie do dworca autobusowego Orihuela, a stamtąd jeżdżą autobusy miejskie, które obejmują wszystkie obszary Orihuela Costa.

Oficjalne strony internetowe z dodatkowymi informacjami
o Orihuela Costa:

Turystyka w Orihuela Costa

Rada Miasta Orihuela

Agencje nieruchomości w Orihuela Costa

Agencje nieruchomości w Orihuela Costa

Najbliższe biura Esphouses w Orihuela Costa znajdują się w agencji nieruchomości w Guardamar del Segura,p rzy Avenida Cervantes 25, jednej z komercyjnych arterii miasta.

W Esphouses dostępne są nieruchomości na sprzedaż w różnych obszarach, plażach i urbanizacjach Orihuela Costa. Mamy mieszkania i mieszkania na sprzedaż; domy, domki i wille; bungalowy i kamienice; działki i działki: itp.

Możesz kupić mieszkanie lub apartament w Orihuela Costa, w każdym z następujących obszarów: Villamartin - Las Filipinas, Los Almendros - La Florida, Campoamor, Lomas de Cabo Roig - Los Dolses, Playa Flamenca, Zeniamar - Horizonte - La Campana, La Zenia, Aguamarina, Cabo Roig, Lomas de Campoamor - Las Ramblas, Las Colinas Golf, La Regia, Punta Prima, Los Balcones i Los Altos.

Ponadto mamy na sprzedaż dom, willę lub domek letniskowy w Orihuela Costa, na jednej z plaż (Orihuela Costa Playa), w tym na działkach położonych najbliżej plaż: Playa Flamenca, Playa de Mil Palmeras, Playa de Cabo Roig, Playa de Punta Prima lub Playa de Aguamarina.

W ofercie mamy również kamienicę lub bungalow w Orihuela Costa, w każdej z urbanizacji: Playa Flamenca, Marco Polo, Punta Prima, La Serena, La Zenia lub Mil Palmeras.

Chcesz uzyskać więcej informacji?